Gyakorlatorientált elsősegélynyújtó képzés
Gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzésünkön életmentő tudást szerezhet!
Az elméleti és gyakorlati ismereteket is tartalmazó képzésünkön résztvevő hallgatókkal megismertetjük a munkahelyi elsősegélynyújtás általános szabályait, alapfogalmait, módszereit. A résztvevők az elméleti képzésen túl gyakorlati feladatokon keresztül sajátíthatják el a különböző elsősegélynyújtási technikákat.
Több éves oktatói és napi szintű gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakembereink készítik fel a munkatársaikat budapesti vagy szekszárdi irodánkban, vagy akár az Önök cégénél helyszíni képzés keretein belül.
Innovatív vállalkozásként fontosnak tartjuk a digitalizációt, ezért elméleti munkahelyi elsősegélynyújtó képzésünk online formában is elérhető, saját e-learning rendszerünkön keresztül! További információkért KATTINTSON IDE!
JOGSZABÁLYI HÁTTÉR:
A munkavédelemről szóló törvény értelmében a munkahelyen - jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásnak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően - biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.
A munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről szóló rendelet rendelkezései alapján minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani.
Az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. a munkahelyi elsősegélynyújtók számára szervezett képzéseit a felnőttképzési törvény hatálya alatt valósítja meg. (Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/001633)
ÁRAJÁNLATKÉRÉS:
Tájékoztatjuk Önöket, hogy gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzésünk "zárt" formában történik, vagyis nincs előre meghirdetett képzési időpont, melyhez bárki csatlakozhat. A képzés tematikáját és a képzési időpontot az Önök igényeihez igazítottan állapítjuk meg.
Amennyiben erre a képzésre van szükségük és szeretnének erre vonatkozóan ajánlatot kérni, akkor fontos tudnunk, hogy milyen tevékenységgel foglalkoznak, milyen munkaeszközöket és gépeket használnak, valamint hány főnek szükséges megtartani a képzést.
Kérjük, ajánlatkérési szándékukat az ertekesites@ergonom.hu e-mail címen jelezzék részünkre!
Amennyiben további kérdésük merült fel a témával kapcsolatban, akkor kérjük az alábbi elérhetőségek egyikén jelezzék felénk.
Telefonszám: +36 20 388 2730
E-mail cím: ertekesites@ergonom.hu
Képzési tájékoztató - Gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzés
1. Képző intézmény adatai
Képző intézmény neve: ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/001633
Székhely címe: 7100 Szekszárd, Tartsay Vilmos u. 16.
Levelezési címe: 7101 Szekszárd 1. Pf.: 473.
Cégjegyzék száma: 17-09-000930
Bankszámlaszáma: 11746005-20092775-00000000
Adószáma: 10451988-2-17
Képviselője: Tóth Zsuzsanna, ügyvezető
2. A képzés szükségessége
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény 46.§-a értelmében a munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásnak, a munkavállalók létszámának, a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.
A munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről szóló 3/2002.(II.8.) SzCsM-EüM együttes rendelet 20. §-ának rendelkezése alapján:
„20. § (1) Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló - hordággyal is könnyen megközelíthető - helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege és a balesetek gyakorisága ezt indokolja.
(2) Az elsősegélynyújtó felszerelést, a mentődobozt és a tevékenységtől függően hordágyat, megfelelő mennyiségben és minőségben, jól látható, könnyen és gyorsan elérhető, szennyeződéstől védett helyen kell készenlétben tartani.
(3) Gondoskodni kell az elhasznált, lejárt, használhatatlan eszközök pótlásáról.
(4) Az elsősegélyhelyeket és a hozzájuk vezető utakat a külön jogszabályban meghatározottak szerint kell jelölni.
(5) Az elsősegélynyújtó felszereléssel, az elsősegélynyújtó hely kialakításával és az elsősegélynyújtás megszervezésével kapcsolatos további követelményeket, valamint a kijelölt elsősegélynyújtók képzése, továbbképzése tekintetében az irányadó előírásokat külön jogszabály tartalmazza.”
Jelenleg nincs hatályos jogszabály és rendelet sem, amely leszabályozná vagy előírná, hogy a kijelölt elsősegélynyújtók képzését hogyan, milyen formában és óraszámban szükséges lefolytatni / megtartani.
3. Megrendelés tárgyát képező képzés részletezése
A gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzésünket az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. szakmai vezetése által meghatározottak szerint valósítjuk meg kontaktórás („tantermi”) képzés formájában.
A képzési tananyag főbb pontjai: munkahelyi elsősegélynyújtó személy feladatai; munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi feltételei; helyszínbiztosítás; alternatív segítségnyújtás; betegmegfigyelés; ájult beteg ellátása; eszméletlen beteg ellátása; áramütés; újraélesztés (alapszintű újraélesztés, defibrillátorral történő újraélesztés); nyílt sebzések; zúzódások, rándulások (zárt sebzések); égési sérülés; légúti idegen test; vegyszer okozta marás; segélyhívás.
Képzés formája: gyakorlatorientált képzés (elmélet + gyakorlat) kb. 240 perc időtartamban a fenti témák vonatkozásban.
4. A munkahelyi elsősegélynyújtó képzés elvégzéséról szóló tanúsítvány érvényességi ideje
Jelenleg nincs hatályos jogszabály, amely meghatározná a munkahelyi elsősegélynyújtó képzés elvégzéséról szóló tanúsítvány érvényességi idejét. Az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. azonban javasolja a kétévenkénti ismeretfrissítést.
5. Megrendelés menete
Amennyiben erre a képzésre van szükségük és szeretnének erre vonatkozóan ajánlatot kérni, akkor fontos tudnunk, hogy milyen tevékenységgel foglalkoznak, milyen munkaeszközöket és gépeket használnak, valamint hány főnek szükséges megtartani a képzést.
Kérjük, ajánlatkérési szándékukat az ertekesites@ergonom.hu e-mail címen jelezzék részünkre!
6. A képzés során fizetendő díj, megfizetésének módja, ütemezése
Az egyedi ajánlat mellékletét képező szolgáltatás megrendelőlap alapján a képző intézmény díjbekérőt állít ki. A képzési díj megfizetése átutalással, 3 naptári napon belül esedékes. A megrendelés az átutalással válik véglegessé.
Amennyiben a képző intézmény és az Ön (megrendelő) által közösen megjelölt képzési időpontban az adatközlő táblázat által tartalmazott képzésen résztvevő(k) nem tud(nak) megjelenni (saját hibájukból, vagy önhibájukon kívül) a képző intézmény nem kötelezhető a képzési díj visszatérítésére megrendelő felé.
A tanúsítvány megszerzéséért újbóli regisztráció / jelentkezés, képzési díj befizetése és egy következő időpontban szervezett képzésen történő részvétel szükséges. A képző intézménynek ezen okból történő újbóli regisztráció során nem áll módjában jóváírásban részesíteni az újra jelentkező(ke)t.
7. Tanúsítvány a képzésről
A képző intézmény a képzés elvégzéséről hatóság által elfogadott digitális (elektronikus aláírással ellátott) tanúsítványt állít ki, melyet a képzés záró időpontját követően 5 munkanapon belül elektronikus úton küld meg a megrendelőnek.
Felhívjuk a figyelmét, hogy a kibocsátott tanúsítvány(oka)t a képző intézménynek kizárólag adminisztrációs díj megfizetése (tanúsítványonként: 7.000.- Ft, azaz hétezer forint, mely mentes az adó alól) ellenében áll módjában pótolni, ezért kérjük fordítsanak figyelmet a tanúsítvány(ok) megőrzésére!
8. Adatkezelési tájékoztató
Az ERGONOM Munkavédelemi Szolgáltató Kft. által szerveztt oktatásokra és képzésekre vonatkozó adatkezelési tájékoztató elérhető a https://www.ergonom.hu/adatvedelmi-szabalyzat weboldalon.
Képzés igénybevétele - Gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzés
Gyakorlatorientált munkahelyi elsősegélynyújtó képzésünket igénybe vehetik kontaktórás ("tantermi") képzés formájában minimum 10 fő részvételi létszám esetén az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. telephelyein:
- 7100 Szekszárd, Tartsay Vilmos utca 16.
- 1089 Budapest, Gaál Mózes utca 5-7., (ÖtHétHáz)
Továbbá lehetőségük van képzésünket minimum 10 fő részvételi létszám esetén akár kihelyezett formában is igénybe vehetik az Önök cégének telephelyén.
Híreink
Kötelező-e az üzemorvosi vizsgálat?
- Frissített tartalom -
Azok, akik követik a napi vagy heti sajtót, híreket bizonyára találkoztak azzal a szalagcímmel, hogy eltörölték a kötelező foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatokat, azaz az üzemorvosi vizsgálatokat. A következő összefoglalónkkal ebben szeretnék segítséget, tájékoztatást adni.
Részletek
Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja
Minden év július 1-jén ünnepeljük az egészségügyben dolgozókat, megemlékezve Semmelweis Ignácról, az anyák megmentőjéről, aki ezen a napon született. Részletek
Mi is kékek vagyunk… Legyünk együtt kékek!
Cégünk, az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. kollégái ezen a napon tisztelettel adóznak azoknak, akik a sokszor kevésbé megértett úton járnak. Részvételünkkel együtt támogatást nyújtunk az autizmus elfogadásában és támogatásában. Részletek
Blog
Hidegben történő munkavégzés munkavédelmi előírásai
A hideg időjárás komoly kihívásokat jelent mind a szabadban, mind a nem megfelelően fűtött helyiségekben dolgozó munkavállalók számára. A test lehűlése, a fagyás és más hideg okozta ártalmak nemcsak az egészségüket veszélyeztetik, hanem a munkavégzés hatékonyságát is csökkentik. Ebben a cikkben áttekintjük a hidegben történő munkavégzéssel kapcsolatos legfontosabb munkavédelmi előírásokat. Részletek
Ezek a jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek
Az ülőmunka manapság egyre elterjedtebb munkavégzési forma, különösen az irodai és adminisztratív területeken. Bár elsőre kényelmesnek tűnhet, az állandó ülés hosszú távon komoly egészségügyi kockázatokat rejthet magában. Nézzük, milyen jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek. Részletek
Biztonság Hete 2024, azaz a közlekedésbiztonság fontossága
Minden év szeptemberében kerül megrendezésre a Biztonság Hete programsorozat. Ebben az évben az elektromos rollerekre, illetve valamennyi mikromobilitási eszköz körültekintő használatára, valamint a gyalogos és kerékpáros közlekedésre szeretnék irányítani a figyelmet a szervezők. Részletek