Blog bejegyzések
Biztonság Hete 2024, azaz a közlekedésbiztonság fontossága
Minden év szeptemberében kerül megrendezésre az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottsága (ORFK-OBB) és a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) közös együttműködésében a Biztonság Hete programsorozat. Ebben az évben - immáron nyolcadik alkalommal - 2024. szeptember 16. és 22. között megvalósuló rendezvénysorozat során az elektromos rollerekre, illetve valamennyi mikromobilitási eszköz körültekintő használatára, valamint a gyalogos és kerékpáros közlekedésre szeretnék irányítani a figyelmet a szervezők.
Ön tudta, hogy a mindennapi közlekedés során a kerékpárosok, rollert használók és a gyalogosok fokozott veszélynek vannak kitéve? Őket érinti ugyanis az összes hazai baleset 35 százaléka, illetve a halálos balesetek 36 százaléka.
De, hogy miért is kiemelten fontos mindez?
Életünket nagymértékben befolyásolják a mindennapi rutinfeladatok, és az egyik leggyakoribb ezek közül a munkába járás. Bár sokan tekintik ezt az időszakot egyszerű napi kötelezettségnek, az úton történő balesetek sajnos gyakoriak és jelentős következményekkel járhatnak.
Szeretnénk felhívni a figyelmet a munkába járás közbeni balesetek megelőzésének fontosságára, és hasznos tanácsokat adni annak érdekében, hogy biztonságban érhessük el munkahelyünket.
Miért különösen fontos a munkába járás biztonsága?
A munkába járás közbeni úti balesetek nem csupán fizikai sérüléseket okozhatnak, hanem jelentős hatással lehetnek mentális és anyagi jólétünkre is. A munkahelyek közötti utazás nem csupán időigényes, hanem stresszes is lehet, különösen forgalmas időszakokban vagy kedvezőtlen időjárási körülmények között. A balesetek elkerülése érdekében fontos, hogy tudatosan és elővigyázatosan közlekedjünk.
Hasznos tanácsok az úti balesetek elkerülésére
Tartsuk be a sebességhatárokat és a biztonságos követési távolságot
Az egyik legfontosabb szabály a sebességkorlátozások betartása. A túl gyors vezetés nemcsak növeli a balesetek kockázatát, hanem csökkenti a reakcióidőt is, ami kritikus lehet vészhelyzetekben.
Figyeljünk az időjárási körülményekre
Az esős, havas vagy ködös időjárás jelentősen befolyásolhatja a vezetési körülményeket. Ilyen esetekben különösen fontos a sebesség csökkentése és a megnövelt követési távolság betartása. Különösen igaz az időjárási körülményekhez történő igazodás kerékpárral vagy elektromos rollerrel történő közlekedés során.
Kerüljük el a zavaró tényezőket
A mobiltelefon és egyéb okos eszköz használata vezetés, kerékpározás, rollerezés közben jelentős figyelemelterelő tényező. Amennyiben feltétlenül szükséges például egy telefonhívás kezdeményezése használunk kihangosítót, hogy minimálisra csökkentsük a zavaró tényezőket.
Tartsuk karban járművünket
A rendszeres járműkarbantartás, mint például a fékek, világítástechnika és gumiabroncsok ellenőrzése, hozzájárul a biztonságos közlekedéshez. A megfelelő állapotú jármű jelentősen csökkenti a balesetek kockázatát.
Legyünk tudatosak a forgalmi szabályokkal
A közlekedési szabályok ismerete és betartása alapvető fontosságú. Minden közlekedőnek tudnia kell a prioritási szabályokat, a gyalogos-átkelőhelyek használatát és a közlekedési táblák jelentését.
Abban az esetben, ha mégis baleset történik
Bár minden igyekezetünk ellenére balesetek előfordulhatnak, fontos, hogy tisztában legyünk a teendőkkel. Első lépésként győződjünk meg arról, hogy minden érintett biztonságban van, és szükség esetén értesítsük a mentőket. A baleseti helyszín biztosítása és a rendőrség értesítése szintén elengedhetetlen.
A munkába járás közbeni balesetek vagy a munkából hazafelé vezető úton történő balesetek bejelentése a munkáltatónk részére kötelező érvényű, hiszen ezeket az eseteket hívjuk úti balesetnek.
Bízunk benne, hogy a fentiekben bemutatott tanácsok betartásával, valamint a közlekedési szabályok tiszteletben tartásával jelentősen csökkenthetjük a balesetek kockázatát, és biztosíthatjuk saját magunk, valamint mások biztonságát az utakon.
Ne feledjék: a biztonság mindig a legfontosabb!
Híreink
Kötelező-e az üzemorvosi vizsgálat?
- Frissített tartalom -
Azok, akik követik a napi vagy heti sajtót, híreket bizonyára találkoztak azzal a szalagcímmel, hogy eltörölték a kötelező foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatokat, azaz az üzemorvosi vizsgálatokat. A következő összefoglalónkkal ebben szeretnék segítséget, tájékoztatást adni.
Részletek
Semmelweis-nap, a magyar egészségügy napja
Minden év július 1-jén ünnepeljük az egészségügyben dolgozókat, megemlékezve Semmelweis Ignácról, az anyák megmentőjéről, aki ezen a napon született. Részletek
Mi is kékek vagyunk… Legyünk együtt kékek!
Cégünk, az ERGONOM Munkavédelmi Szolgáltató Kft. kollégái ezen a napon tisztelettel adóznak azoknak, akik a sokszor kevésbé megértett úton járnak. Részvételünkkel együtt támogatást nyújtunk az autizmus elfogadásában és támogatásában. Részletek
Blog
Hidegben történő munkavégzés munkavédelmi előírásai
A hideg időjárás komoly kihívásokat jelent mind a szabadban, mind a nem megfelelően fűtött helyiségekben dolgozó munkavállalók számára. A test lehűlése, a fagyás és más hideg okozta ártalmak nemcsak az egészségüket veszélyeztetik, hanem a munkavégzés hatékonyságát is csökkentik. Ebben a cikkben áttekintjük a hidegben történő munkavégzéssel kapcsolatos legfontosabb munkavédelmi előírásokat. Részletek
Ezek a jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek
Az ülőmunka manapság egyre elterjedtebb munkavégzési forma, különösen az irodai és adminisztratív területeken. Bár elsőre kényelmesnek tűnhet, az állandó ülés hosszú távon komoly egészségügyi kockázatokat rejthet magában. Nézzük, milyen jogok illetik meg azokat, akik ülőmunkát végeznek. Részletek
Biztonság Hete 2024, azaz a közlekedésbiztonság fontossága
Minden év szeptemberében kerül megrendezésre a Biztonság Hete programsorozat. Ebben az évben az elektromos rollerekre, illetve valamennyi mikromobilitási eszköz körültekintő használatára, valamint a gyalogos és kerékpáros közlekedésre szeretnék irányítani a figyelmet a szervezők. Részletek